ptir
MIEJSCE

Poznań

TERMIN

13 – 14 września 2025 r.

Sobota: od 11 do 18.

Niedziela: od 9 do 15.

JAKIE TRZEBA SPEŁNIĆ WARUNKI

Wykształcenie minimum licencjackie, związane z obszarem terapeutyczno-pomocowym lub udział całościowej Ścieżce Trenerskiej.
Wcześniejsze ukończenie warsztatów „Podstawy DMT”, ewentualnie Kursu Rozwojowego.

Warsztaty obejmują 16,5 godzin dydaktycznych.

Dla kogo
  • dla psychologów, pedagogów, psychoterapeutów, arteterapeutów, terapeutów zajęciowych, osób pracujących z ludźmi w ramach szeroko pojętej pracy pomocowej, rehabilitantów psychiatrycznych, osób zajmujących się edukacją, jako forma rozwoju zawodowego;
  • Dla uczestników Ścieżki Trenerskiej w Instytucie DMT, po uprzednim uczestnictwie w warsztatach Podstawy DMT oraz Kursie Rozwojowym.
Dlaczego warto
Fundamentem kompetencji trenerskich jest znajomość specyfiki pracy z grupą. Każda grupa rozwija się według pewnych etapów, które tworzą tak zwany proces grupowy. Proces ten z założenia ma prowadzić uczestników do współpracy i synergicznego rozwoju.

Poznanie i rozumienie dynamiki grupowej pozwala prowadzącemu na tworzeniu bezpiecznych warunków i wspierania rozwoju uczestników poprzez dobór adekwatnych technik i interwencji trenerskich.

Podczas warsztatów:

  • lepiej zrozumiesz zjawisko procesu grupowego i jego znaczenia w rozwoju grupy;
  • zdobędziesz kompetencje świadomej pracy z grupą;
  • dowiesz się jak dostosowywać techniki pracy grupowej do etapu rozwoju grupy;
  • poznasz znaczenie dynamiki grupowej, jawnych i ukrytych norm grupowych i ich znaczenia w pracy z ludźmi;
  • dowiesz się jak role przyjmowane w grupie wpływają na pracę uczestników i prowadzącego;
  • nauczysz się zasad otwartej komunikacji w pracy trenera;
  • będziesz miał/a okazję przyjrzenia się swoim zasobom i obszarom do rozwoju w byciu trenerem.

Wyjedziesz z warsztatów z praktyczną wiedzą i umiejętnościami w zakresie:

  • dynamiki grupowej;
  • roli trenera w tworzeniu klimatu bezpieczeństwa i rozwoju, znaczenia oporu i konfliktu w pracy grupowej.
  • faz procesu grupowego;
  • budowania kontraktu z grupą;
  • znaczenia jawnych i ukrytych norm grupowych;
  • ról grupowych i ich wpływu na dynamikę grupy;
Prowadzące
Image
Ewelina Rechimbach
Certyfikowana psychoterapeutka psychodynamiczna (analityk grupowy), trenerka rozwoju osobistego rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, wykładowca. Ukończyła pedagogikę resocjalizacyjną (APS), podyplomowe szkolenie w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów” oraz Szkołę Trenerów Fundacji Bene Vobis. Obecnie uczestniczy w podyplomowym szkoleniu prowadzącym do uzyskania statusu szkoleniowego analityka grupowego i superwizora psychoterapii indywidualnej i grupowej IAGR.
Od 2001 roku zajmuje się psychoterapią indywidualną i grupową o orientacji psychodynamicznej. Obecnie w praktyce prywatnej.
W Instytucie DMT prowadzi wykłady z analizy procesu grupowego, diagnozy psychodynamicznej oraz szkolenia z narzędzi trenerskich i superwizje w Ścieżce Trenerskiej.
Image
Certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka, członkini zarządu oraz wykładowczyni w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, 4,5-letniego szkolenia psychoterapeutycznego akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne, 4-letniego szkolenia z zakresu DMT. W latach 2013-2017 pełniła funkcje prezes Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem, obecnie wchodzi w skład Komisji Etycznej tego stowarzyszenia . Jest także członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Współpracuje z wyższymi uczelniami ucząc świadomości ciała, symboliki ciała terapii tańcem, improwizacji.
Prowadzi psychoterapię indywidualną, grupową, warsztaty oraz szkolenia i superwizje w ramach Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju przy Instytucie DMT – Filia Poznań. Pracuje m. in. z osobami doświadczającymi zaburzeń lękowo-depresyjnych, psycho-somatycznych, zaburzeń jedzenia, syndromu DDA, PTSD, zaburzeń adaptacyjnych, kryzysu życiowego, nadmiernego stresu. Prowadzi także terapię par i rodzin.
Współautorka dwutomowej publikacji “Psychoterapia Tańcem i Ruchem” wydanej w 2013 roku przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.
Regulamin warsztatów

Przesłanie formularza zgłoszeniowego przez nasza stronę jest jednoznaczne z akceptacją “Regulaminu kursów i warsztatów Instytutu DMT”, który jest dostępny na stronie: https://www.instytutdmt.pl/regulamin-warsztatow/.

Koszt

Całość 800 zł

Można zapłacić w całości lub w dwóch częściach: 400 zł zadatku rezerwującego miejsce, płatnego od razu po informacji o przyjęciu oraz reszta kwoty najpóźniej 6 tygodni przed warsztatami. Po tym terminie opłata nie podlega zwrotowi.

facebook