Improwizacja taneczno-ruchowa
kreatywny proces rozwoju osobistego
DSC_5051
MIEJSCE

Poznań,

sala Time Creator Studio

ul. Ścinawska 19

TERMIN

27 – 28 kwietnia 2024 r.

Sobota: od 11 do 18.

Niedziela: od 9 do 15.

JAKIE TRZEBA SPEŁNIAĆ WARUNKI

Wykształcenie minimum licencjackie, związane z obszarem terapeutyczno-pomocowym lub udział całościowej Ścieżce Trenerskiej.
Wcześniejsze ukończenie warsztatów „Podstawy DMT”, ewentualnie Kursu Rozwojowego.

Warsztaty obejmują 16,5 godzin dydaktycznych.

Dla kogo
 • dla psychologów, pedagogów, psychoterapeutów, arteterapeutów, terapeutów zajęciowych, osób pracujących z ludźmi w ramach szeroko pojętej pracy pomocowej, rehabilitantów psychiatrycznych, osób zajmujących się edukacją, jako forma rozwoju zawodowego;
 • dla uczestników Ścieżki Trenerskiej w Instytucie DMT, po uprzednim uczestnictwie w warsztatach „Podstawy DMT” ewentualnie po Kursie Rozwojowym.
Dlaczego warto
Spontanicznie tworzone formy oparte na procesie twórczym, takie jak improwizacja, ruch kreatywny, rysunek czy inne działania ruchowo-taneczne, aktywują prawą i lewą półkulę mózgu. W ten sposób dają dostęp zarówno do intuicji i twórczości, ale również do analizy i możliwości opisania swojego przeżycia słowami.

Stymulują także pamięć ciała otwierając drogę do tego, co nieświadome, a poprzez refleksję nad tym doświadczeniem umożliwiają poszerzenie świadomości i wgląd. Wnoszą zatem ogromny potencjał rozwojowy do pracy grupowej, dodatkowo dają niezliczoną liczbę sposobów zastosowania dopasowanych do potrzeb konkretnej grupy.

Podczas 14-godzinnych warsztatów zaprezentowane zostaną zagadnienia związane z symboliką ciała, różnych jego części, obszarów i akcji.

W ramach tego modułu:

 • doświadczysz możliwości jakie wnosi improwizacja ruchowo-taneczna;
 • doświadczysz procesu kreatywnego w ruchu/ tańcu/rysunku;
 • poznasz istotne zjawiska, teorie i narzędzia związane z wykorzystaniem procesu kreatywnego, improwizacji i aktywnej wyobraźni;
 • poznasz interwencje terapeutyczne z tego obszaru;
 • poznane zjawiska i interwencje zastosujesz w praktyce w ramach doświadczeń;
 • będziesz miał/a możliwość wymiany, refleksji, zadawania pytań związanych z tematem;
 • otrzymasz konspekt, odniesienia do literatury oraz ćwiczenia do własnej praktyki;
 • wyjedziesz z warsztatu z praktyczną wiedzą w zakresie: wykorzystania improwizacji ruchowo-tanecznej oraz procesów kreatywnych, mających zastosowanie w  pracy terapeutycznej i rozwojowej;
 • otrzymasz świadectwo ukończenia warsztatów.
Prowadzące
Image
Certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka, członkini zarządu oraz wykładowczyni w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem.

Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, 4,5-letniego szkolenia psychoterapeutycznego akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne, 4-letniego szkolenia z zakresu DMT.
W latach 2013-2017 pełniła funkcje prezes Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem, obecnie wchodzi w skład Komisji Etycznej tego stowarzyszenia. Jest także członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Prowadzi psychoterapię indywidualną, grupową, warsztaty oraz szkolenia i superwizje w ramach Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju przy Instytucie DMT – Filia Poznań. Pracuje m. in. z osobami doświadczającymi zaburzeń lękowo-depresyjnych, psycho-somatycznych, zaburzeń jedzenia, syndromu DDA, PTSD, zaburzeń adaptacyjnych, kryzysu życiowego, nadmiernego stresu. Prowadzi także terapię par i rodzin.

Współautorka dwutomowej publikacji “Psychoterapia Tańcem i Ruchem” wydanej w 2013 roku przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

Image
Psychoterapeutka tańcem i ruchem, lekarka ze specjalizacją w psychiatrii, tancerka, instruktorka tańca współczesnego, choreografka.

Jest lekarzem, który kocha koty i taniec. Zajmuje się ruchem od dziecka. Od ponad 20 lat zajmuje się głównie tańcem współczesnym i improwizacją, a od 15 lat zgłębia techniki teatru tańca. Z wykształcenia jest czynną zawodowo lekarką psychiatrą. Od kilku lat łączy miłość do tańca i medycyny w psychoterapii. Ukończyła szkolenie z zakresu Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Instytucie DMT w Warszawie.
Aktualnie pracuje w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji w Lublinie – w Oddziale Psychiarycznym dla Dzieci i Młodzieży, w Ośrodku Psychoterapii i Psychiatrii Psychodynamicznej Bernardyńska 12, Centrum Medycznym „PRZYJAŹNI”, Przychodni Specjalistycznej HIPOTECZNA 4, Regionalnym Punkcie Diagnozy i Terapii FAS/FASD. Jest również młodszym asystentem naukowo-dydaktycznym w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Prowadzi klientów indywidualnych oraz grupy terapeutyczne w nurcie psychoterapii tańcem i ruchem w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji oraz w Centrum Kultury w Lublinie.

Regulamin warsztatów

Przesłanie formularza zgłoszeniowego przez nasza stronę jest jednoznaczne z akceptacją “Regulaminu kursów i warsztatów Instytutu DMT”, który jest dostępny na stronie: https://www.instytutdmt.pl/regulamin-warsztatow/.

Koszt
 • 750 zł dla osób w Szkoleniu Trenerskim
 • 790 zł dla pozostałych uczestników

Można zapłacić w całości lub w dwóch ratach: 400 zł zadatku rezerwującego miejsce, płatnego od razu po informacji o przyjęciu oraz reszta kwoty najpóźniej 6 tygodni przed warsztatami. Po tym terminie opłata nie podlega zwrotowi.

Zapisy

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń za pomocą formularza obok.

Formularz zgłoszeniowy