bok5
MIEJSCE

Poznań,

sala Time Creator Studio

ul. Ścinawska 19

TERMIN

23 – 24 marca 2024 r.

Sobota: od 11 do 18.

Niedziela: od 9 do 15.

JAKIE TRZEBA SPEŁNIAĆ WARUNKI

Wykształcenie minimum licencjackie, związane z obszarem terapeutyczno-pomocowym lub udział całościowej Ścieżce Trenerskiej.
Wcześniejsze ukończenie warsztatów „Podstawy DMT”, ewentualnie Kursu Rozwojowego.

Warsztaty obejmują 16,5 godzin dydaktycznych.

Dla kogo
 • dla psychologów, pedagogów, psychoterapeutów, arteterapeutów, terapeutów zajęciowych, osób pracujących z ludźmi w ramach szeroko pojętej pracy pomocowej, rehabilitantów psychiatrycznych, osób zajmujących się edukacją, jako forma rozwoju zawodowego;
 • dla uczestników Ścieżki Trenerskiej w Instytucie DMT, po uprzednim uczestnictwie w warsztatach „Podstawy DMT”.
Dlaczego warto

Metafora może być włączana do procesu terapeutycznego w wielu formach, a rozszerzając potencjalne pole wglądu, wspiera realizacjężnych celów terapeutycznych. Jedna z pionierek i badaczek DMT – Claire Schmais – zaliczyła symbolikę i metaforę do grupy głównych czynników terapeutycznych w tej dziedzinie, nazywając je: pomostami między ludźmi, między doświadczeniem wewnętrznym a zewnętrznym, a także między historią osobistą i obrazami uniwersalnymi.

Skupienie się na ekspresyjnym języku ruchu, umożliwi pogłębienie świadomości symboliki ciała, postawy, gestu oraz działań ruchowych jak i związanych z nimi myśli, odczuć i znaczeń.

Podczas 14-godzinnych warsztatów zaprezentowane zostaną zagadnienia związane z symboliką ciała, różnych jego części, obszarów i akcji.

W ramach tego modułu:

 • doświadczysz możliwości postrzegania ciała, ruch, tańca poprzez zawarte w nich metaforyczne komunikaty;
 • poznasz istotne zjawiska, teorie i narzędzia związane z wykorzystaniem symboliki i metafory ruchowej w DMT;
 • poznasz interwencje z tego obszaru;
 • poznane zjawiska i interwencje zastosujesz w praktyce w ramach doświadczeń;
 • przyjrzysz się reakcjom/ postawom interpersonalnym komunikowanym przez symbolikę  ciała i ruchu;
 • poznasz komentarze i omówienia do doświadczeń, ćwiczeń warsztatowy;
 • będziesz miał/a możliwość wymiany, refleksji, zadawania pytań związanych z tematem;
 • otrzymasz konspekt, odniesienia do literatury oraz ćwiczenia do własnej praktyki;
 • wyjedziesz z warsztatu z praktyczną wiedzą w zakresie: specyficznych zjawisk i narzędzi i interwencji z obszaru komunikacji symbolicznej i metafory ruchowej mających zastosowanie w  pracy terapeutycznej i rozwojowej;
 • otrzymasz świadectwo ukończenia warsztatów.
Prowadząca
Image
Psychoterapeutka tańcem i ruchem, psychiatra, dr nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Zajmuje się ruchem od dziecka. Od ponad 20 lat zajmuje się głównie tańcem współczesnym i improwizacją, a od 15 lat zgłębia techniki teatru tańca. W pracy zawodowej łączy miłość do tańca i medycyny w psychoterapii. Ukończyła szkolenie z zakresu Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Instytucie DMT w Warszawie, w którym obecnie uczy praktyki oraz wykłada teorię.
Pracuje w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji w Lublinie - w Oddziale Psychiarycznym dla Dzieci i Młodzieży, w Ośrodku Psychoterapii i Psychiatrii Psychodynamicznej Bernardyńska 12, Centrum Medycznym „PRZYJAŹNI”, Przychodni Specjalistycznej HIPOTECZNA 4, Regionalnym Punkcie Diagnozy i Terapii FAS/FASD. Jest również młodszym asystentem naukowo-dydaktycznym w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Prowadzi klientów indywidualnych oraz grupy terapeutyczne w nurcie psychoterapii tańcem i ruchem w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji oraz w Centrum Kultury w Lublinie.
Regulamin warsztatów

Przesłanie formularza zgłoszeniowego przez nasza stronę jest jednoznaczne z akceptacją “Regulaminu kursów i warsztatów Instytutu DMT”, który jest dostępny na stronie: https://www.instytutdmt.pl/regulamin-warsztatow/.

Koszt
 • 750 zł dla osób w Szkoleniu Trenerskim
 • 790 zł dla pozostałych uczestników

Można zapłacić w całości lub w dwóch częściach: 400 zł zadatku rezerwującego miejsce, płatnego od razu po informacji o przyjęciu oraz reszta kwoty najpóźniej 6 tygodni przed warsztatami. Po tym terminie opłata nie podlega zwrotowi.

facebook