bok5
MIEJSCE

Poznań

TERMIN

21 – 22 marca 2025 r.

Sobota: od 11 do 18.

Niedziela: od 9 do 15.

JAKIE TRZEBA SPEŁNIAĆ WARUNKI

Na moduł mogą zapisywać się jedynie osoby, które brały udział w poprzedniej edycji Ścieżki Trenerskiej i pragną uzupełnić braki.

Warsztaty obejmują 16,5 godzin dydaktycznych.

Dlaczego warto

Metafora może być włączana do procesu terapeutycznego w wielu formach, a rozszerzając potencjalne pole wglądu, wspiera realizacjężnych celów terapeutycznych. Jedna z pionierek i badaczek DMT – Claire Schmais – zaliczyła symbolikę i metaforę do grupy głównych czynników terapeutycznych w tej dziedzinie, nazywając je: pomostami między ludźmi, między doświadczeniem wewnętrznym a zewnętrznym, a także między historią osobistą i obrazami uniwersalnymi.

Skupienie się na ekspresyjnym języku ruchu, umożliwi pogłębienie świadomości symboliki ciała, postawy, gestu oraz działań ruchowych jak i związanych z nimi myśli, odczuć i znaczeń.

Podczas 14-godzinnych warsztatów zaprezentowane zostaną zagadnienia związane z symboliką ciała, różnych jego części, obszarów i akcji.

W ramach tego modułu:

 • doświadczysz możliwości postrzegania ciała, ruch, tańca poprzez zawarte w nich metaforyczne komunikaty;
 • poznasz istotne zjawiska, teorie i narzędzia związane z wykorzystaniem symboliki i metafory ruchowej w DMT;
 • poznasz interwencje z tego obszaru;
 • poznane zjawiska i interwencje zastosujesz w praktyce w ramach doświadczeń;
 • przyjrzysz się reakcjom/ postawom interpersonalnym komunikowanym przez symbolikę  ciała i ruchu;
 • poznasz komentarze i omówienia do doświadczeń, ćwiczeń warsztatowy;
 • będziesz miał/a możliwość wymiany, refleksji, zadawania pytań związanych z tematem;
 • otrzymasz konspekt, odniesienia do literatury oraz ćwiczenia do własnej praktyki;
 • wyjedziesz z warsztatu z praktyczną wiedzą w zakresie: specyficznych zjawisk i narzędzi i interwencji z obszaru komunikacji symbolicznej i metafory ruchowej mających zastosowanie w  pracy terapeutycznej i rozwojowej;
 • otrzymasz świadectwo ukończenia warsztatów.
Prowadząca
Image
Psychoterapeutka tańcem i ruchem, psychiatra, dr nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Zajmuje się ruchem od dziecka. Od ponad 20 lat zajmuje się głównie tańcem współczesnym i improwizacją, a od 15 lat zgłębia techniki teatru tańca. W pracy zawodowej łączy miłość do tańca i medycyny w psychoterapii. Ukończyła szkolenie z zakresu Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Instytucie DMT w Warszawie, w którym obecnie uczy praktyki oraz wykłada teorię.
Pracuje w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji w Lublinie - w Oddziale Psychiarycznym dla Dzieci i Młodzieży, w Ośrodku Psychoterapii i Psychiatrii Psychodynamicznej Bernardyńska 12, Centrum Medycznym „PRZYJAŹNI”, Przychodni Specjalistycznej HIPOTECZNA 4, Regionalnym Punkcie Diagnozy i Terapii FAS/FASD. Jest również młodszym asystentem naukowo-dydaktycznym w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Prowadzi klientów indywidualnych oraz grupy terapeutyczne w nurcie psychoterapii tańcem i ruchem w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji oraz w Centrum Kultury w Lublinie.
Regulamin warsztatów

Przesłanie formularza zgłoszeniowego przez nasza stronę jest jednoznaczne z akceptacją “Regulaminu kursów i warsztatów Instytutu DMT”, który jest dostępny na stronie: https://www.instytutdmt.pl/regulamin-warsztatow/.

Koszt
 • 800 zł dla osób w Ścieżce Trenerskiej 2024/2026
 • 850 zł dla osób uzupełniających braki z poprzedniej Ścieżki Trenerskiej

Można zapłacić w całości lub w dwóch ratach: 400 zł zadatku rezerwującego miejsce, płatnego od razu po informacji o przyjęciu oraz reszta kwoty najpóźniej 6 tygodni przed warsztatami. Po tym terminie opłata nie podlega zwrotowi.

Zapisy

Aby zgłosić się na warsztaty należy wypełnić formularz kwalifikacyjny, znajdujący się obok.

Wpłat należy dokonywać dopiero po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia.

Formularz zgłoszeniowy

  facebook