Aleksandra Capiga-Łochowicz

Certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka DMT, superwizorka szkoleniowa w Instytucie DMT

Członkini zarządu i prezeska Polskiego Stowarzyszenia DMT w latach 2017-2021.

Jest certyfikowaną terapeutką psychodramy, członkinią Polskiego Instytutu Psychodramy i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Ukończyła 4 letnie szkolenie DMT, całościowe, II-stopniowe szkolenie z zakresu psychodramy wg Moreno w Polskim Instytucie Psychodramy, oraz I stopień szkolenia MBT (Mentalization Based Therapy) współorganizowanego przez Anna Freud Center w Londynie i Laboratorium Psychoedukacji.

W latach 2011-2018 związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii, gdzie prowadziła grupy terapeutyczne w Klinice Rehabilitacji Psychiatrycznej, Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży i Ośrodku Terapii Uzależnień. Odbyła staże na ww. oddziałach i w Klinice Nerwic. W latach 2013-2018 była członkiem zespołu Centrum Terapii Dialog.

Jej główny obszar zainteresowań zawodowych to wzajemna relacja ciała i psychiki w kontekście traumy relacyjnej. Pracuje indywidualnie i grupowo z osobami z zaburzeniami osobowości, osobami w depresji, kryzysie, z zaburzeniami lękowymi. Prowadzi prywatną praktykę terapeutyczną i szkoli w metodzie DMT.

ola