Wprowadzenie do metody Ruchu Autentycznego
"Zamykam oczy, widzę"
MIEJSCE

Warszawa

TERMIN

30-31 marca 2019
Warsztaty odbędą się w godzinach:
SOBOTY: 10:00 – 18:00 i
NIEDZIELE: 9:00 – 14:00

OPIS

Ruch Autentyczny jest metodą powstałą ze spotkania pracy z ciałem z psychologią C.G. Junga. Często nazywany jest aktywną wyobraźnią w ruchu lub praktyką uważności. Ma określoną strukturę, w której osoba podąża z zamkniętymi oczami za spontanicznym impulsem do ruchu, w obecności akceptującego i nieoceniającego świadka.

 • W sercu Ruchu Autentycznego leży skupienie się na bezpośrednim doświadczeniu tego co pojawia się tu i teraz, bezpośrednie doświadczanie w ciele. Koncentruje się na świadomości tego, że każdy najmniejszy ruch jest oknem do naszej osobowości (do emocji, obrazów, wspomnień, wyłaniających się myśli, zapisanej historii), jak i do tego, co kolektywne, czy Uniwersalne.Obserwując i doświadczając swojego świata wewnętrznego – odczuć z ciała, obrazów, wspomnień, emocji i połączeń między nimi – pozwalamy sobie na kontakt zarówno z tym, co świadome, jak i z tym, co nieświadome. To głębokie spotkanie ze sobą pozwala widzieć jaśniej siebie i innych.
 • W trakcie warsztatu będzie można poznać teoretyczne podstawy Ruchu Autentycznego, dowiedzieć się o różnych wykorzystaniach i sposobach praktyki, o tym czym różni się Ruch Autentyczny od Dyscypliny Ruchu Autentycznego – która jest sformalizowaną, głęboką ścieżką rozwoju osobistego i duchowego wypracowaną przez Janet Adler w ciągu dziesiątek lat doświadczeń i pracy z Ruchem Autentycznym. Poznamy i doświadczymy podstawowej struktury tej praktyki.
  Warsztat będzie jednak przede wszystkim okazją do głębokiego spotkania się ze sobą, z tym, co Nieświadome. Do poszukania nieoceniającej, akceptującej postawy wobec siebie i bycia dojrzanym w taki sposób przez drugą osobę.
Prowadząca
Image
psychoterapeutka DMT, członkini Komisji Etycznej Polskiego Stowarzyszenia DMT, członkini zespołu Polskiego Instytutu DMT. Ukończyłam szkolenie I stopnia w Polskim Towarzystwie Psychoanalizy Jungowskiej.
Jej pasją i drogą własnego rozwoju jest Dyscyplina Ruchu Autentycznego, sformalizowana, głęboka ścieżka rozwoju osobistego i duchowego wypracowana przez Janet Adler, ktorej esencją jest wieloletni proces skrupulatnego rozwoju świadomości, wewnętrznego świadka i spotykania się poprzez ciało z tym, co Nieznane.
Praktykuje i uczy się w Kanadzie u Janet Adler – założycielki metody, w Anglii u Jane Bacon – analityczki jungowskiej, w Szkocji u Fran Lavendel - psychoterapeutki DMT.
Inwestycja
 • 450 zł do 15 lutego przy płatności całości
  – po 15 lutego i w ratach 490 zł,
 • Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić całość lub przedpłatę w wysokości 250 zł
 • Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą.
 • Ilość miejsc jest ograniczona.
 • W przypadku rezygnacji zwrot wpłaty możliwy jest tylko do 20 lutego 2019 r.
 • NR KONTA 80 1050 1025 1000 0090 9382 8383 ING BANK ŚLĄSKI S.A. W tytule przelewu należy wpisać swoje nazwisko oraz hasło „Warsztat Ruchu Autentycznego„.
Zapisy

Zgłoszenia wraz z wypełnionym formularzem kwalifikacyjnym
przyjmujemy pod adresem:
szkolenia@instytutdmt.pl
Wpłat należy dokonywać dopiero po otrzymaniu
potwierdzenia przyjęcia.

Formularz zgłoszeniowy